пʼятницю, 27 березня 2020 р.

Атестація педагогічних працівників в умовах карантину – роз’яснення МОН (документ)


МОН рекомендує атестаційним комісіям усіх рівнів прийняти рішення про перенесення своїх засідань на період після карантину, однак у випадку нагальної потреби їх можна проводити онлайн. Про це йдеться у листі-роз’ясненні Міністерства освіти і науки, що був надісланий органам управління у сфері освіти сьогодні, 27 березня 2020 року.

середу, 25 березня 2020 р.

Оцінювання та заповнення журналу під час карантину- роз’яснення МОН


"Рекомендуємо завершення заповнення шкільної документації, зокрема класних журналів у друкованому вигляді, відтермінувати до нормалізації епідеміологічної ситуації" - йдеться у листі МОН № 1/9 – 173 від 23.03.2020 “Щодо організації освітнього процесу в закладах середньої освіти під час карантину”.

Як технічно організувати дистанційне навчання – покрокова інструкція




Як технічно організувавти дистанційне навчання, зберегти баланс теорії і практики, різних типів завдань і при цьому захопити учнів? Про це під час трансляції на сторінці “Нової української школи” у Facebook розповіла Оксана Пасічник, вчителька інформатики ліцею “Сихівський”, учасниця робочої групи з розробки Державного стандарту освіти для НУШ.


Інфографіка з порадами, як убезпечити себе від зараження коронавірусом

Укрінформ підготував інфографіку з порадами, як убезпечити себе від зараження вірусом.

вівторок, 24 березня 2020 р.

Вебінар щодо підготовки до ЗНО 2020 від ВГ "Основа"


25 березня 2020 року о 14.20 відбудеться безкоштовний вебінар про підготовку учнів до ЗНО з математики, але питання, які будуть обговорюватися, корисні для всіх освітян:
• Психологічні поради до ЗНО.

• Методичні рекомендації щодо підготовки.
• Лайфхаки від одинадцятикласників.
Реєструйтеся та отримайте дієві рекомендації, що допоможуть підготувати учнів до ЗНО на 200 балів!
Після вебінару, за бажанням, можна замовити СЕРТИФІКАТ (електронний чи паперовий), що буде враховано під час підвищення кваліфікації.

Джерело: ВГ "Основа"



Як оцінювати завдання з тестом Google Classroom


Як зробити YouTube безпечним для дітей: прості технічні лайфхаки


Як знайти для діток кожної окремої вікової категорії в мережі якісний контент українською, чи можна мінімізувати ризики та небезпеки гаджетів і що таке «YouTube Kids»?

10 цікавих Youtube-каналів, які допоможуть вивчити англійську


Якщо у вас немає часу або можливості відвідувати курси англійської мови, цілком реально підтягнути його в онлайні – весело, цікаво і навіть безкоштовно
Пропонується список з 10 Youtube-каналів для вивчення англійської мови. Повірте, це буде цікаво!

ТОП-25 українських YouTube-каналів для дітей


За останні роки повільно але з’являються круті україномовні канали, варті уваги. Є і розважальне, і навчальне, і для дошкільнят, і для підлітків, професійно виготовлене й аматорське. Та скільки б ви не підписувалися на найкраще, YouТube підсуне «найпопулярніше». Тому пропонується  актуальний ТОП-25.

Навчання вдома:поради для батьків



Як у період тривог заспокоїти своїх дітей, а також зробити так, щоб удома вони не закинули навчання і водночас не відчували себе напружено? Про це “Новій українській школі” розповіла сімейна і дитяча психологиня Світлана Ройз.

ЗАГАЛЬНІ ТЕЗИ

1. Зараз діти, так само як і ми, перебувають у напрузі. Вони відчувають загальну тривогу від невизначеності, від напруги батьків, від зміни звичного режиму та обмежень. До цього додаються хвилювання про ДПА/ЗНО – поки немає розуміння щодо цього питання, від цього напруга посилюється. Тобто, зараз діти, особливо старші, потребують батьківської підтримки, вони очікують від батьків психологічної допомоги.
2. Ідеально, якщо батьки намагаються бути в контакті зі станом дитини і її почуттями, чесно говорять про те, що з нами відбувається. Треба просто сказати: “Якби мені зараз було потрібно вчитися вдома, я би, мабуть, на все забив. Мені самому складно зараз зібрати себе в купу. Давай допоможемо одне одному – наприклад, разом складемо розклад на день. Я потребую твоєї допомоги”.
3. Ми маємо розуміти, що перші два тижні – це період адаптації, коли ми тільки напрацьовуємо новий життєвий досвід. У когось – два, у когось – два з половиною. Це індивідуально. Взагалі, “по-хорошому”, на адаптацію дається до двох місяців, тобто два тижні – це фантастично швидко. Тому зараз ми маємо бути дуже терплячими і обережними до себе і своїх дітей.
4. Треба просто робити вдих та видих і нагадувати собі: “Я не вчитель”.
Основа техніки безпеки для батьків: нам потрібно пам’ятати, що ми НЕ вчителі для наших дітей, у нас немає потрібних професійних навичок, ми не вміємо пояснювати предмети і, найголовніше (власне, чому батькам не можна навчати своїх дітей) – ми дуже емоційно залучаємось. Якщо дитина щось не розуміє, ми не можемо впоратись зі своїми емоціями: нам здається, що ми дурні, наша дитина дурна і таке інше. А дитина може просто не сприймати нас у ролі вчителя – і це нормально.

понеділок, 23 березня 2020 р.

Вебінар «Організація дистанційного навчання на Google Classroom»


Сертифікати онлайн-курсів Prometheus для вчителів відтепер можуть бути офіційно зараховані як підвищення кваліфікації


Хороші новини для всіх вчителів – Prometheus упорядкував свої безкоштовні онлайн-курси підвищення кваліфікації освітян відповідно до нових вимог Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників (Постанова КМУ від 21 серпня 2019 р. №800 зі змінами та доповненнями від 27 грудня 2019 р. №1133)! А це означає, що сертифікати онлайн-курсів Prometheus для вчителів відтепер можуть бути офіційно зараховані як підвищення кваліфікації. Безкоштовно підвищуйте свою кваліфікацію у найкращих викладачів України та таких провідних навчальних закладах світу, як Колумбійський університет чи MIT https://prometheus.org.ua/courses-for-teachers!
ГО «ПРОМЕТЕУС» (ЄДРПОУ - 39598867) є суб'єктом надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації педагогічних працівників згідно з КВЕД 85.59 в Національному класифікаторі України. 

Відеовірш М.Цвєтаєвої "Книжки в обкладинках червоних"


неділю, 22 березня 2020 р.

Відеоуроки ""Школаonline" на каналі "ДніпроТВ"


Завтра розпочнеться трансляція відеоуроків  для учнів 3-х та 4-х класів. Також онлайн на YouTube каналі 11 каналу: https://bit.ly/2QC9cfj
Трансляція уроків здійснюватиметься з 23.03.2020 (у будні дні) о 10.30, повторення – о 16.50

У п’ятницю розпочнуться уроки для 5-х, 6-х, 7-х та 8–х класів на YouTube каналі 34 каналу за посиланням https://bit.ly/2y3uhsl
"Школаonline" (відеоуроки для старшокласників, 9-й, 10-й, 11-й клас) можна переглядати на YouTube каналі «ДніпроТВ» за посиланням https://bit.ly/2IUzyVs

Розклад відеоуроків для старшокласників розміщено на офіційній вебсторінці департаменту https://bit.ly/3d9mCsP
Відеоуроки можна переглядати у зручний  час на YouTube

Розклад занять -у повному тексті нижче